Awatar mnsasdfghjkl;

4Dreamers – polski boys band założony 24 lutego 2018. W skład zespołu wchodzili: Kuba Szmajkowski, Mateusz Gędek, Maksymilian Więckowski i Tomasz Gregorczyk, czyli uczestnicy pierwszej edycji programu TVP2 The Voice Kids.

Historia

Przed rozpoczęciem współpracy Jakub Szmajkowski, Mateusz Gędek, Maksymilian Więckowski i Tomasz Gregorczyk brali udział solowo w pierwszej edycji programu TVP2 The Voice Kids, emitowanego od stycznia do lutego 2018; Jakub był podopiecznym drużyny Dawida Kwiatkowskiego, Tomasz i Mateusz byli członkami grupy Edyta Górniak, a Maksymilian należał do zespołu Tomsona i Barona. Na kilka tygodni przed emisją odcinka finałowego, w którym uczestniczyli Jakub i Mateusz, wokaliści podpisali kontrakt z wytwórnią Universal Music Polska i założyli boys band o nazwie 4Dreamers.

Pierwszy wspólny występ zespołu odbył się 24 lutego 2018 w finale pierwszej edycji programu The Voice Kids. Tego samego dnia w sieci pojawił się teledysk do singla „Sekret”, który uzyskał ponad 5 mln wyświetleń w serwisie YouTube. W marcu zagrali pierwszy pełny koncert w Elblągu. 16 maja zaprezentowali wideoklip do piosenki „Drugi raz”, będącej kolejnym singlem promującym ich debiutancki album studyjny, zatytułowany po prostu 4Dreamers, który wydali 18 maja. Z wydawnictwem zadebiutowali na 6. miejscu polskiej listy najczęściej kupowanych płyt – OLiS. Między majem a lipcem odbyli cykl spotkań w salonach sieci Empik. 29 lipca wystąpili na koncercie „Lato, muzyka, zabawa”, wakacyjnej trasie przygotowanej przez TVP. 1 czerwca zaprezentowali teledysk do utworu „Też tak masz”, a 24 sierpnia – do piosenki „Dni”. Oba wideoklipy nagrali na Cyprze.

31 sierpnia rozpoczęli pierwszą trasę koncertową. Z powodu ogromnego zainteresowania występem, warszawski koncert musiał zostać przeniesiony do większego klubu. W związku z sukcesem komercyjnym debiutanckiej płyty wydali reedycję albumu, wzbogaconą o covery piosenek „Zawsze tam gdzie ty” Lady Pank i „As Long as You Love Me” Backstreet Boys oraz dwa autorskie, premierowe utwory: „Pierwszy raz” i „InstaGirl”. Do reedycji dołączono specjalnie przygotowany sekretnik dla fanów zespołu zawierający m.in. wcześniej niepublikowane zdjęcia wokalistów, którzy podzielili się także ciekawostkami ze swojego życia prywatnego.

1 marca 2019 wydali album pt. nb.. Dzień po premierze rozpoczęli ogólnopolską trasę koncertową promującą płytę. 15 czerwca wystąpili na 56. KFPP w Opolu, z przebojem „Słowa na pół” i zakwalifikowali się do ścisłej trójki w finale konkursu. W listopadzie zaśpiewali utwór „Inapropro” na ceremonio otwarcia 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Gliwicach.

24 stycznia 2020 wystąpili podczas koncertu charytatywnego Artyści dla Mai, który odbył się w warszawskim klubie Stodoła. 18 grudnia 2020 ogłosili zakończenie wspólnej drogi muzycznej, a 17 lutego 2021 premierę miała książka pt. 4Dreamers. O czterech takich co nie bali się marzyć, w której opisano historię zespołu i nad którą pracowali od września 2020.

Tagged in :

Awatar mnsasdfghjkl;

OSTATNIE WPISY

More Articles & Posts