Awatar mnsasdfghjkl;

Boxdel, także, Masny Ben, dawniej iDelti, właśc. Michał Andrzej Baron (ur. 2 marca 1995 w Poznaniu) – polski przedsiębiorca, youtuber, osobowość internetowai piosenkarz. Udziałowiec i zawodnik federacji Fame MMA.

Życie prywatne i działalność internetowa

Pochodzi z Poznania. Działalność na YouTube zaczynał pod pseudonimem iDelti. Publikując filmy o tematyce gamingowej, skupiającej się głównie na grze Minecraft. W 2015 roku pod pseudonimem „Boxdel” prowadzi kanał na YouTubie, na którym początkowo publikował na nim m.in. filmiki przedstawiające fakty i ciekawostki o innych znanych twórcach internetowych.

W 2018 roku został jednym z czterech współwłaścicieli Fame MMA, federacji organizującej gale typu freak show fight. Rywalizował także jako zawodnik tej federacji, walcząc m.in. z Jakubem „Kubańczykiem” Flasem, Kasjuszem „Don Kasjo” Życińskim i Pawłem Jóźwiakiem, prezesem organizacji FEN.

Działalność muzyczna

Był jednym z członków projektu muzycznego Masno, z którym wydał album pt. Gang. Po zakończeniu projektu brał udział w jego przedłużeniu skupiającym się wyłącznie na tworzeniu muzyki – MGNG, z którym wydał utwory, takie jak „Coco” i „Belweder”. Na jesieni 2021 roku pod pseudonimem Masny Ben zaprezentował utwór „Louda”, który po kilkunastu godzinach od publikacji uzyskał ponad 600 tys. wyświetleń i znalazł się na drugim miejscu na Karcie na czasie na YouTubie. W grudniu tego samego roku wystąpił gościnnie w utworze Friza „Yo Mamale”.

W maju 2022 gościnnie pojawił się w singlu rapera Kizo „Jetlag”. W listopadzie tego samego roku singiel Sentino, Nitro, Masnego Bena, MGNG „Trójkąt bermudzki” został wyróżniony platynową płytą.

Kontrowersje

3 października 2023 roku Sylwester Wardęga opublikował na kanale „WATAHA – Krulestwo” na platformie YouTube materiał, w którym wyjawił, że Baron pisał niestosowne wiadomości do nieletnich dziewczyn, a także wiedział o tym, iż Stuart Burton spotykał się i prowadził korespondencje o podtekście erotycznym z dziewczynami poniżej 15. roku życia. Prezes zarządu Fame MMA Krzysztof Rozpara po wybuchu afery wykluczył Barona z bieżącej działalności federacji, jednak z czasem zarząd organizacji Fame MMA podjął decyzję o przywróceniu popularnego „Boxdela” do federacji.

Tagged in :

Awatar mnsasdfghjkl;

OSTATNIE WPISY

More Articles & Posts